تاریخ استقلال مادیوان عالی نیوجرسی ، در 23 فوریه 1987 ، این حكم را صادر كرد كه كلیسای پلین فیلڈ حق دارد از نام “کرسچن سائنس” استفاده كند. این تصمیم تاریخی به دوازده سال نبرد قانونی پایان یافت که توسط هیئت مدیره کرسچن سائنس علیه کلیسای ما آغاز شد. با توجه به این تصمیم ، کلیسای ما به کلیسای پلین فیلڈ کرسچن سائنس ، مستقل تغییر نام یافته است.

آزار و اذیت کلیسای پلین فیلڈ در سال 1975 هنگامی آغاز شد که هیئت مدیره کرسچن سائنس ، به دنبال الگوی دخالت هیئت مدیره در امور شعبه ، خواستار آن شد که کلیسای پلین فیلڈ هیئت امنای معتبر خود را با هیئت مدیره جدید جایگزین کند. مایل به سوگند وفاداری با مدیران بوستون است. در پاسخی دقیق و واضح به این دخالت غیرمجاز در امور داخلی كلیسای ما ، اعضا تقاضای بوستون را رد كردند و با اشاره به مدیران گفتند كه آنها خودشان مغایر با دفتر رهبر ما هستند ، به طور خاص ماده 23 ، بندهای 1 و 10 و ماده 11 ، بخش 13

امتناع کلیسای پلین فیلڈ از رعایت درخواست مدیران ، باعث شد که لیست کلیساهای ما از ژورنال در تاریخ 16 ژوئن سال 1977 حذف شود. در همین زمان مدیران به ما اطلاع دادند كه دیگر حق نداریم از اسم “كرسچن سائنس” استفاده كنیم.

در سال 1983 ، سه سال پس از تغییر نام كلیسای خود به “كلیسای مستقل كرسچن سائنس” ، مدیران ما را به دادگاه بردند و حكمی را دریافت كردند كه ما را از استفاده از اصطلاح “كرسچن سائنس” در شناسایی كلیسای خود منع كرد. سپس كلیسا نام “کلیسای جامعه پلین فیلڈ ، كلیسای مستقل كرسچن سائنس” را به تصویب رساند و تصمیم دادگاه پایین را به دادگاه تجدیدنظر در نیوجرسی تجدید نظر كرد ، این حكم را باطل كرد و حكم داد كه نام “كرسچن سائنس” یک اصطلاح عمومی است. نه یک علامت تجاری منحصراً متعلق به هیئت مدیره. این حکم در یک تصمیم اکثریت شدید توسط دادگاه عالی نیوجرسی در 23 فوریه 1987 تأیید شد. کل هزینه های حقوقی ما 268,00 دلار با کمک اعضای و حامیان در همه جا پرداخت شده است.

هیات مدیره 90 روز فرصت داشت تا پرونده را به دیوان عالی ایالات متحده تجدید نظر كند. بیش از 90 روز گذشته است و بنابراین ، آنها برای همیشه از حق خود در دیوان عالی ایالات متحده در این باره چشم پوشی کردند. اکنون ما حق استفاده از کلمات “کرسچن سائنس” را در هر کجا که بخواهیم انتخاب کرده ایم. این تصمیم قانونی واقعاً تاریخی است. اینک کلیسای ما را آزاد می کند تا از نام “کرسچن سائنس” استفاده کند ، و راه را برای هر کلیسای شعبه – بدون ترس از تعقیب – باز می کند تا ادعای استقلال و حق اقدام مستقل را داشته باشد که توسط خانم ادی در کتابچه راهنمای 88 ام ، تضمین شده است. مجاز توسط خود رهبر ما برای دولت کلیساهای کرسچن سائنس.

کلیسای پلین فیلڈ از زمان استقلال ، رشد و شکوفایی استثنایی را تجربه کرده است. ما عضویت گسترده و گسترده ای داریم ، از جمله بسیاری از اعضای خارج از کشور و خارج از کشور. شفابخشی قلب کلیسای پلین فیلڈ است و کارهای شگفت انگیز شفابخشی سالها است که در اینجا ادامه دارد. کلیه خدمات ما برای کسانی که مایل به شنیدن آنها هستند بصورت آنلاین ، زنده و ضبط شده در دسترس هستند. بازدید کنندگان همیشه درباره جو و عشق و شادی که در خدمات ما احساس می کنند اظهار نظر می کنند.

در سال 1979 کلیسای ما شروع به نوشتن خطبه های درسی خود کرد ، و در سال 1980 شروع به انتشار فصلنامه مستقل خود ، کاملاً بر اساس کتاب مقدس و کتاب درسی ما ، علوم و بهداشت ، توسط مری بیکر ایڈی کرد. این درس های شفابخش ساده ، به لیست بزرگی از مشترکین می روند که بسیاری از آنها برای ابراز سپاس از آنها ، مکرر می نویسند.

در ماه مه 1986 ما مجله كلیسایی خودمان را با عنوان “افكار شفابخش” منتشر كردیم. اخیراً ، ما با تأکید بر پاکسازی بسیاری از تصورات غلط کرسچن سائنس که از سازمان متمرکز نشأت گرفته است ، مناسب دانستیم که مجله کلیسایی خود “عشق را آزادکننده” است. ما گرمترین تشکرها را از سراسر جهان از طرف مردم تمایل به ادبیات خالص و شفابخش کرسچن سائنس دریافت کرده ایم.

کلیسای ما بسیاری از نوشته های خوب را در مورد کرسچن سائنس توسط برخی از کارگران اولیه جنبش منتشر کرده است. حفظ و گردش آن یکی از فعالیتهای مهم ماست.

در سال 2008 ، هربرت دبلیو ایستیس تراست مناسب دانست كه كلیسای ما را به این مسئولیت واگذار كند كه تنها تهیه كننده كتاب فوق العاده آقای استراحت است ، “كرسچن سائنس آن را روشن و صحیح آموزش و نوشتن های کامل”. این رأی اعتماد به نفس فوق العاده ای برای یکپارچگی و ثبات کلیسای ما بود. آقای اوستیس یکی از بزرگترین کارگران کرسچن سائنس بود. وی توسط خانم ادی به عنوان متولی انجمن انتشارات منصوب شد و بیش از 40 سال کرسچن سائنس را به عنوان یک دانشمند مستقل مسیحی تدریس کرد.